آیا مصرف ویتامین D در دوران کرونا مفید است؟

آیا مصرف ویتامین D در دوران کرونا مفید است؟

آیا مصرف ویتامین D در دوران کرونا مفید است؟

محققان دانشگاه نورث وسترن آمریکا در جدیدترین مطالعات خود دریافتند ویتامین د نه تنها ایمنی طبیعی بدن را تقویت می کند، بلکه از بیش‌فعال‌ شدن سیستم ایمنی نیز جلوگیری می کند و از این طریق با کاهش عوارض و خطرات بیماری کرونا به کاهش مرگ و میر کمک می کند.

✍️ در مقاله قبلی در خصوص بیماری کووید-۱۹ پرداختیم به (رابطه استرس و مرگ بیماران کرونایی)، امروز گزارشی رو از جدیدترین تحقیقات در خصوص تاثیر سطح ویتامین دی در مورتالیتی(مرگ و میر) کرونا برای شما آماده کرده ایم.

🌐 به گزارش مجله نگارمِد به نقل از سایت «ساینس دیلی»، این تحقیق بر اساس تحلیل بیمارستان‌ها و کلینیک‌ها در ایران، آمریکا، چین، فرانسه، آلمان، ایتالیا، اسپانیا، کره جنوبی، سوئیس و انگلیس انجام شده است.

🔎 این مطالعه نشان داد که بیمارانی از ایتالیا، اسپانیا و انگلیس که مرگ و میر ناشی از ویروس کووید-۱۹ در آنها بالاست، در مقایسه با بیمارانی که مرگ و میر در آنها بالا نبود، سطوح ویتامین د کمتری داشتند.

توجه! این مطالعه به این معنا نیست که افراد بدون کمبود ویتامین D برای مصرف مکمل های ویتامین D هجوم بیاورند،زیرا مصرف زیاد ویتامین D باعث مسمومیت می شود و باید حتما تحت نظر پزشک مصرف شود.

 

📚منبع:

Vitamin D levels appear to play role in COVID-19 mortality rates

 Sciencedaily.com/releases/2020/05/200507121353.htm

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

15 − دوازده =