آیا کفش طبی واقعا بر سلامت پا تاثیرگذار است؟

آیا کفش طبی واقعا بر سلامت پا تاثیرگذار است؟

آیا کفش طبی واقعا بر سلامت پا تاثیرگذار است؟

👟 هر روزه تبلیغات بسیاری رو در خصوص کفش های طبی و تاثیر آن بر سلامت پا و ستون فقرات مشاهده می کنیم امروز در مجله پزشکی نگارمِد با یک تحقیق علمی به بررسی تاثیر کفش های طبی و کفش های پیاده رویی به سلامت پا می پردازیم.
💡 در یک پژوهش جالب پژوهشگران دانشگاه کمبریج و هاروارد تفاوت تاثیر پینه طبیعی پا و کفش را در حفاظت از پای افراد مورد بررسی قرار دادند.

دکتر دنیل لیبرمن و تیم تحقیقاتی وی دو گروه از شرکت‌کنندگان را مورد بررسی قرار دادند؛ گروه اول از ۲۲ فرد بالغ ساکن آمریکا و گروه دوم از ۸۱ فرد ساکن کنیا تشکیل شده بود.

نتایج آزمایش‌های انجام شده نشان داد که: «اگرچه بیشتر افراد امروزه کفش پوشیدن را به پا برهنه راه رفتن ترجیح می‌دهند، پوشیدن کفش مانع از دریافت تحریک‌های لمسی از زمین می شود و کاهش اصطکاک ناشی از آن میزان و درک فشار را به گونه‌ای تغییر می‌دهد که نمی‌توان پیامدهای ناشی از آن را به روشنی درک کرد».

👟 نتایج این بررسی‌ها نشان داد که کفش‌های طبی که معمولاً برچسب «کفش‌های سالم» را به یدک می‌کشند، تاثیر شناخته‌شده‌ای بر سلامت پاها ندارند و استفاده از پاپوش‌های ساده‌تر که تجربه با پای پیاده رفتن را برای فرد به ارمغان می‌آورند، به مراتب انتخاب بهتری است!

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یازده + 3 =